Rajská zahrada otevírá 30. března! 25. 3. 2019

Jaro se pomalu hlásí o slovo a ze zimního spánku se probouzí také Rajská zahrada na pražském Žižkově. Areál, který vyrostl v prostoru mezi Riegrovými sady a Vysokou školou ekonomickou, láká k odpočinku či romantické procházce. Na své si přijdou i děti nebo také milovníci venkovních posiloven. Přijďte 30. března načerpat sílu z prvních jarních paprsků sluníčka.

Kaskádovitý park je protkán všudypřítomnou zelení, květinami, stromy, jezírkem a mnoha možnostmi sportovního vyžití. Dominantou protínající celý park jsou pískovcové schody, jejichž středem protéká umělá horská bystřina.

Ve spodní části parku najdete hřiště pro děti, víceúčelové sportoviště s běžeckou dráhou včetně sprch a kavárnu. Na dalších terasách je posilovna, hrací plocha pro petanque, pingpongové stoly a jezírko, které je osázeno vodními rostlinami - a vidět v něm můžete i vodní želvy. Zapůjčit si zde můžete taky různé pomůcky ke sportování.

Na vrcholu celého areálu najdete altán, který nabízí unikátní výhled nejen na Žižkov, ale téměř na celou Prahu. Snoubenci si dokonce toto místo často vybírají pro svůj svatební den.

V samém počátku tu bývala vinice, poté fungovala jako zásobní zahrada městských sadů. V 60. letech minulého století tu postavili dřevěnou budovu jeslí, která ale byla zbourána v roce 1993. Současný park vznikl v letech 2006 až 2008 a představuje jeden z nejmodernějších parků v Praze. Celý areál je 24 hodin denně hlídán ostrahou a vstup je zdarma.