Park Rajská zahrada

Aktivity v areálu: dětské hřiště a dětský koutek, pétanque, ping-pong, venkovní posilovna, víceúčelové hřiště

Z historie parku

Původně vinice vybudovaná Karlem IV., která sloužila faře sv. Mikuláše, byla v roce 1876 proměněna v zahradní restauraci. Pořádaly se zde pravidelně koncerty a balónové lety prvních vzduchoplavců. Skleníky vybudované podle návrhu architekta Františka Thomayera posloužily třeba k pěstování orchidejí a Rajská zahrada, se tak stala zásobní zahradou pro ostatní městské parky. S rostoucím počtem okolních staveb se zahrada stále zmenšovala a prostor zůstal zanedbán. Teprve v letech 2006 až 2008 byl park opraven do současné podoby. 


Doprovodné služby

V parku se nachází soukromým nájemcem provozovaná rodinná kavárna s venkovním posezením, v letních měsících je příjemným místem pro relaxaci díky okolní zeleni. Terasaa je situována hned vedle dětského hřiště, takže budete mít své ratolesti na dosah ruky, i když si odskočíte pro svůj oblíbený nápoj nebo pochoutku. 


Otevírací doba

Park je pro návštěvníky otevřen:

Duben - září 7 - 21h.

Říjen - březen 8 - 19h.

Otevírací doba závisí na klimatických podmínkách.

Provozní řád

V celém areálu je přísně zakázáno kouření a konzumace alkoholu, do parku je zákázán vstup se psy všech plemen a jízda na kole, koloběžkách či jiných dopravních prostředcích.